Bóle kręgosłupa i co dalej?

Jak skutecznie diagnozować i leczyć pacjentów cierpiących na przewlekłe oraz ostre zespoły bólowe kręgosłupa?

Zapraszamy do udziału w nowoczesnym kursie internetowym, który pomoże nam prawidłowo diagnozować i leczyć chorych z dolegliwościami bólowymi odcinka lędźwiowego kręgosłupa.

Co zyskasz po dołączeniu do kursu
Bóle kręgosłupa i co dalej?

Dowiedz się w jaki sposób nasz przewodnik może pomóc w opiece nad pacjentami oraz lepszym zrozumieniu tych dolegliwości.

Zintegrowana wiedza praktyczna na wyciągnięcie ręki

Kurs "Bóle kręgosłupa i co dalej" jest wspólną inicjatywą grupy lekarzy i fizjoterapeutów: lek. Ewy Koźmińskiej-Badr (lekarz rodzinny), lek. Marka Duszkiewicza (ortopeda), lek. Piotra Winklera (neurochirurg) oraz mgr Dariusza Toruńskiego (fizjoterapeuta). Interdyscyplinarny zespół pozwolił nam spojrzeć na dolegliwości naszych pacjentów kompleksowo, co stanowi naszym zdaniem największą wartość naszego kursu.

Przygotowaliśmy kilka godzin filmów edukacyjnych, które pomogą Państwu samodzielnie poprowadzić dalsze leczenie pacjentów. Wszystko to zgodnie z najnowszymi standardami leczenia opartymi o zasady EBM oraz wytycznymi towarzystw naukowych.

TFOS DEWS II

Uzyskasz rozwiązania dla lekarza prowadzącego pacjenta

"Suche oko i co dalej?" to prawie 3-godzinny kurs video zawierający kompleksowe podejście do tego zagadnienia.

 • Ustalisz wstępne rozpoznanie i podejmiesz decyzję o wykonaniu badań obrazowych oraz skierowaniu do specjalisty.
 • Przeprowadzisz edukację pacjenta.
 • Dobierzesz odpowiednie leczenie farmakologiczne.
 • Dobierzesz podstawowe leczenie fizjoterapeutyczne.

Aktualna wiedza w przyjaznej formie video

Na kurs składa się ponad 3 godziny filmów edukacyjnych, które mogą Państwo oglądać w dogodnym terminie i miejscu na komputerze lub urządzeniu mobilnym. Przygotowaliśmy również zestaw materiałów do wydrukowania oraz forum gdzie możliwe jest prowadzenie dyskusji. Wszystkie materiały są efektem kilkumiesięcznej pracy zespołu w trosce o ich wysoką jakość.

Dla kogo jest ten kurs?

Ten kurs przeznaczony jest głównie dla optymetrystów, okulistów i lekarzy rodzinnych, ale zgodnie z naszą misją zapraszamy również pacjentów zainteresowanych poszerzeniem wiedzy dotyczącej swojej choroby.

Lekarze Rodzinni

Rehabilitanci

Pacjenci

Program

Nasz kurs zawiera ponad 70 filmów edukacyjnych.
MODUŁ 1: Biomechanika dla opornych
MODUŁ 2: Badanie
MODUŁ 3: Interpretacja badań obrazowych
MODUŁ 4: Studium przypadku
MODUŁ 5: Farmakoterapia
MODUŁ 6: Kontrowersje farmakoterapii
MODUŁ 7: Fizjoterapia
MODUŁ 8: Burza mózgów
MODUŁ 9: Edukacja pacjenta
MODUŁ 10: Autoterapia
MODUŁ 11: Neurochirurgia
MODUŁ 12: Gorsety

Zobacz DEMO

Poznaj prowadzących kurs

Kurs Bóle kręgosłupa i co dalej powstał w interdyscyplinarnym zespole specjalistów.
lek. Ewa Koźmińska-Badr
lek. Ewa Koźmińska-Badr
Lekarz rodzinny

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Najlepszy lekarz rodzinny w plebiscycie Eskulap 2014 w powiecie wolsztyńskim. Od ponad 10 lat, jako lekarz rodzinny, opiekuje się zarówno dziećmi jak i pacjentami dorosłymi. Uczestnik wielu szkoleń i kursów doskonalących w Polsce i zagranicą. Rezydent specjalizacji z medycyny rodzinnej pod kierownictwem dr Aleksandry Degórskiej oraz dr hab. n. med. Anny Posadzy - Małaczyńskiej (Katedra i Zakład Medycyny Rodzinnej w Poznaniu). Członek Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej.

lek. Marek Duszkiewicz
lek. Marek Duszkiewicz
Specjalista Ortopedii i Traumatologii

Od 23 lat specjalizuje się w chirurgii urazowej i ortopedii. Współzałożyciel Przychodni Osteon w Świdnicy. Praktykę rozpoczynał w szpitalu im. Stefana Batorego w Wałbrzychu, na oddziale zajmującym się bardzo szerokim zakresem leczonych schorzeń - od urazów czaszkowo-mózgowych i urazów kręgosłupa aż po chirurgię ręki. Od 2003 roku specjalizuje się w badaniach USG narządu ruchu oraz w ambulatoryjnej opiece obejmującej integrację ortopedii i rehabilitacji.

mgr Dariusz Toruński
mgr Dariusz Toruński
Fizjoterapeuta

Współzałożyciel NZOZ „Kolmed” w Świdnicy. Doświadczony fizjoterapeuta, były pracownik Katedry Rehabilitacji AWF Wrocław. Ukończył wiele kursów zawodowych w tym: terapii manualnej, kinesiology tapingu, analizy chodu oraz stabilizacji postawy. Od wielu lat odbywa szkolenia doskonalące umiejętności kontaktu z pacjentem i terapii eriksonowskiej. Od kilkunastu lat współpracuje ze Świdnickim Klubem Piłki Ręcznej gdzie dba o formy treningu ogólnorozwojowego u młodych zawodników oraz profilaktykę kontuzji sportowych. Specjalizuje się w leczeniu kręgosłupa oraz leczeniu kontuzji. Pomaga także w leczeniu wad postawy u dzieci co było głównym tematem podczas pracy w AWF Wrocław.

lek. Piotr Winkler
lek. Piotr Winkler
Specjalista Neurochirurgii

Specjalista neurochirurgii i chirurgii kręgosłupa z blisko 20-letnim stażem. Doświadczenie zawodowe rozpoczął w Klinice Neurochirurgii w Bydgoszczy. Obecnie pracuje m.in. w Szpitalu Św. Wojciecha w Poznaniu. Specjalizuje się w mikrochirurgii i chirurgii endoskopowej kręgosłupa. Jeden z niewielu specjalistów w Polsce stosujący nowoczesne techniki zabiegowe i implanty. Odbył szereg szkoleń w najlepszych niemieckich klinikach zajmujących się leczeniem kręgosłupa: (Szpital św. Anny w Herne, Schon Clinic w Monachium, oraz klinikach w Hamburgu i Bonn).

Uzyskaj dostęp do kursu

Zapraszamy do dołączenia do naszego kursu.
 • Dostęp do kusu online
  Bóle kręgosłupa i co dalej?
 • 129 zł z VAT
 • Kompleksowy przewodnik w formie video.
 • 12 modułów szkoleniowych
 • Prawie 3 godziny video
 • 3 materiały do pobrania
 • Grupa dyskusyjna
 • Dożywotni dostęp
 • Kup dostęp

Jesteś lekarzem, który posiada konto na Konsylium24.pl?

Miło nam poinformować, że dzięki współpracy z Konsylium24.pl, nasz kurs jest w większości dostępny bezpłatnie dla lekarzy posiadających konto w tym serwisie. Zapraszamy do korzystania z "Bóle kręgosłupa i co dalej" również na Konsylium24.pl.

Często zadawane pytania (FAQ)

Zgodnie z naszą ideą rozpowszechniania wysokiej jakości edukacji medycznej, ten kurs jest dostępny nie tylko dla pracowników ochrony zdrowia, ale również pacjentów zainteresowanych poszerzeniem swojej wiedzy i aktywnym udziale w procesie leczenia.
Cena kursu oraz zawartosć pakietu znajduje się pod tym adresem. W cenie otrzymacie Państwo dostęp do wideolekcji przygotowanych przez lekarzy i innych specjalistów. Dodatkowo, będą mogli Państwo skorzystać z materiałów do pobrania w formie PDF oraz otrzymacie Państwo dostęp do forum gdzie możliwe jest zadawanie pytań prowadzącym oraz wymiana doświadczeń z innymi uczestnikami.
Kurs odbywa się w formie internetowej, to znaczy wszystkie materiały są zamieszczone na naszej platformie www.icodalej.pl, po wcześniejszym zakupie dostępu i zalogowaniu.
W przypadku dużego zainteresowania naszym kursem, jak najbardziej zakładamy możliwość zorganizowania zjazdu dla wszystkich uczestników. Uważamy, że byłaby to świetna okazja do lepszego poznania się i wymiany doświadczeń!
Potrzebują Państwo komputer wyposażony w nowoczesną przeglądarkę taką jak Google Chrome, Mozilla Firefox, Safari, Internet Explorer (musi być to wersja 10 lub nowsza). Do oglądania video potrzebny jest dostęp do Internetu, co najmniej 1 Mbs (zalecamy 5 Mbs).
Po dokonaniu zakupu na naszej platformie, otrzymują Państwo dostep do wszystkich materiałóww video i plików do pobrania. Są one dostępne od razu po zakupie i można z nich korzystać dowolną ilość razy, ale nie można dzielić się swoim loginem i hasłem z innymi osobami.
Nie. Kurs jest inicjatywą zespołu składającego się z lekarzy oraz pasjonatóww edukacji medycznej. W opracowaniu materiału nie brała udziału żadna firma produkująca leki lub sprzęt i nikt nie wpływał na treści zamieszczone w kursie. Obiektywność i transparentność są dla nas niezwykle ważne.
Kurs opracowywaliśmy niemal 6 miesięcy. Pochłonął on setki godzin pracy kilkuosobowego zespołu i jesteśmy przekonani o jego wysokiej jakości. W związku z tym nie przewidujemy automatycznego zwrotu pieniędzy. Jednak, jeśli mimo wszystko zakup nie spełni Państwa oczekiwań, to możliwe jest złożenie reklamacji, którą postaramy się szybko rozpatrzyć.
Pracujemy nad taką możliwością w niedalekiej przyszłości.
Dostęp do kursu zakupią Państwo na naszej platformie klikając przycisk "Kup dostęp", a następnie zakładając konto w naszym serwisie, wypełniając dane do faktury i płacąc przelewem lub kartą korzystając z bezpiecznego serwisu transakcyjnego PayU. Następnie automatycznie, od razu uzyskają Państwo dostęp do wszystkich materiałów zamieszczonych w kursie o czym poinformujemy wysyłając email. W przypadku problemów, można skontaktować się z pomocą techniczną naszej platformy pod adresem [email protected].
Pobranie filmów na dysk jest wyłączone, ponieważ umożliwiałoby to dostęp do nich także osobom, które nie zakupiły dostępu do kursu. Ale mogą Państwo swodobnie drukować i dzielić się materiałami dodatkowymi, które przygotowaliśmy w formie PDF.
Tak, zgłosiliśmy bazę danych osobowych do GIODO oraz dbamy o bezpieczeństwo systemu informatycznego służącego do prowadzenia naszej platformy. Ważną informacją jest także to, że nie przekazujemy Państwa danych innym firmom i nikt nie będzie przesyłać Państwu niezamówionej reklamy.
Oczywiście. Zapraszamy do współpracy firmy, uczelnie oraz inne organizacje, które są zainteresowane zakupieniem dostępu do naszego kursu dla większej grupy osób. W tym przypadku, oferujemy atrakcyjne warunki cenowe oraz pełne przeszkolenie z zakresu korzystania z naszej platformy. Prosimy w tym celu o kontakt na adres [email protected].
Tak, fakturę wyślemy na wskazany przez Państwa adres email w ciagu 14 dni od dokonania zakupu.
Bóle kręgosłupa i co dalej?