Ćwiczenia na bóle kręgosłupa w odcinku lędźwiowym


Jesteśmy zespołem lekarzy i fizjoterapeutów z pasją do edukacji i wiedzy zgodnej z Evidence-based Medicine (medycyna oparta na faktach). Przygotwaliśmy dla Państwa zestaw filmów edukacyjnych i ćwiczeń, które pomogą łagodzić dolegliwości związane z bólami kręgosłupa i pozwolą zadbać o właściwe nawyki.
lek. Ewa Koźmińska-Badr
lek. Ewa Koźmińska-Badr
Lekarz rodzinny

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Najlepszy lekarz rodzinny w plebiscycie Eskulap 2014 w powiecie wolsztyńskim. Od ponad 10 lat, jako lekarz rodzinny, opiekuje się zarówno dziećmi jak i pacjentami dorosłymi. Członek Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej.

lek. Marek Duszkiewicz
lek. Marek Duszkiewicz
Specjalista Ortopedii i Traumatologii

Od 23 lat specjalizuje się w chirurgii urazowej i ortopedii. Współzałożyciel Przychodni Osteon w Świdnicy. Od 2003 roku specjalizuje się w badaniach USG narządu ruchu oraz w ambulatoryjnej opiece obejmującej integrację ortopedii i rehabilitacji.

mgr Dariusz Toruński
mgr Dariusz Toruński
Fizjoterapeuta

Współzałożyciel NZOZ „Kolmed” w Świdnicy. Doświadczony fizjoterapeuta. Od kilkunastu lat współpracuje ze Świdnickim Klubem Piłki Ręcznej gdzie dba o formy treningu ogólnorozwojowego u młodych zawodników oraz profilaktykę kontuzji sportowych. Specjalizuje się w leczeniu kręgosłupa oraz leczeniu kontuzji.

lek. Piotr Winkler
lek. Piotr Winkler
Specjalista Neurochirurgii

ASpecjalista neurochirurgii i chirurgii kręgosłupa z 20-letnim stażem. Obecnie pracuje m.in. w Szpitalu Św. Wojciecha w Poznaniu. Specjalizuje się w mikrochirurgii i chirurgii endoskopowej kręgosłupa. Odbył szereg szkoleń w najlepszych niemieckich klinikach zajmujących się leczeniem kręgosłupa: (Szpital św. Anny w Herne, Schon Clinic w Monachium).

Jak poprawnie wykonywać codzienne czynności?

Jakie ćwiczenia na bóle kręgosłupa przynoszące ulgę mogą Państwo wykonywać samodzielnie w domu?

Skąd się biorą bóle kręgosłupa lędźwiowego?

Operacja endoskopowa i gorsety – fakty i mity.