Suche oko i co dalej?

Jak skutecznie diagnozować i leczyć dolegliwości związane ze zmianami na powierzchni oka?

Zapraszamy do udziału w nowym kursie online przedstawiającym krok po kroku najnowsze metody diagnostyki i leczenia Zespołu Suchego Oka, zgodne z TFOS DEWS II, w przyjaznej formie filmów edukacyjnych dostępnych na naszej platformie.

Co zyskasz po dołączeniu do kursu
Suche oko i co dalej?

Dowiedz się w jaki sposób nasz przewodnik może pomóc w lepszym zrozumieniu Zespołu Suchego Oka (ZSO).

Poznasz nowoczesne metody diagnostyki i leczenia Zespołu Suchego Oka (ZSO)

Narastający problem z suchością oczu odczuwaną przez pacjentów jest obecnie rozwiązywany przez polecenie kropli (przez farmaceutę, kolegę, nieznajomych na forach internetowych, blogach itp.). Niestety, w blisko 76% przypadków większość kropli pomaga pacjentom tylko przez krótki okres czasu.

Biorąc udział w naszym kursie poznasz nowoczesne metody diagnostyki i leczenia Zespołu Suchego Oka oraz otrzymasz zestaw skutecznych narzędzi bazujących na najnowszych wytycznych, przydatnych szczególnie w codziennej pracy lekarza pierwszego kontaktu (POZ).

TFOS DEWS II

Uzyskasz kompleksową wiedzę zgodną raportem TFOS DEWS II

"Suche oko i co dalej?" to prawie 3-godzinny kurs video zawierający kompleksowe podejście do tego zagadnienia. Jest przeznaczony zarówno dla specjalistów (optometrystów, okulistów) jak również pacjentów zainteresowanych rzetelną wiedzą na ten temat.

  • Potrafisz rozpoznać objawy ZSO i odróżnić je od zmian na powierzchni oka o innej etiologii.
  • Potrafisz interpretować wyniki badań diagnostycznych w ZSO.
  • Potrafisz wstępnie rozpoznać niepokojące objawy i potrzebę konsultacji u specjalisty.
  • Potrafisz wybrać, wykonać i /lub zlecić dodatkowe badania diagnostyczne w ZSO.
  • Potrafisz zarekomendować podstawowe zalecenia związane z "higieną oczu".
  • Potrafisz edukować pacjenta na temat ZSO: o chronicznym charakterze choroby, konsekwencjach, wpływie na jakość życia oraz nowoczesnych metodach terapii.
  • Znasz najnowsze badania z raportu TFOS DEWS II: skróconą analizę, dane, najważniejsze punkty.
lek. Andrzej Dmitriew

Otrzymasz materiały przydatne w procesie edukacji pacjenta

Naszą misją jest edukacja pacjenta z zakresu problematyki "suchego oka". Dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie również zestaw unikalnych materiałów informacyjnych do wydrukowania, które pomogą Tobie skuteczniej rozmawiać z pacjentem o genezie choroby, profilaktyce oraz prawidłowych metodach leczenia. W kursie znajdziecie Państwo także wywiady ze specjalistami Szpitala Św. Wojciecha w Poznaniu - lek. Andrzejem Dmitriewem (specjalistą chorób oczu) oraz mgr Anną Chomicką (optometrystą).

Patroni i Partnerzy kursu

Patronat merytoryczny nad kursem objęło Polskie Towarzystwo Optometrii i Optyki oraz Polskie Stowarzyszenie Soczewek Kontaktowych. Gwarantuje to najwyższą jakość wiedzy, zgodnej z Evidence-based Medicine oraz najnowszymi wytycznymi.
Polskie Towarzystwo Optometrii i Optyki
Polskie Stowarzyszenie Soczewek Kontaktowych
TFOS DEWS II

Dla kogo jest ten kurs?

Ten kurs przeznaczony jest głównie dla optymetrystów, okulistów i lekarzy rodzinnych, ale zgodnie z naszą misją zapraszamy również pacjentów zainteresowanych poszerzeniem wiedzy dotyczącej swojej choroby.

Optometryści i Okuliści

Lekarze Rodzinni

Pacjenci z ZSO

Program

Prawie 3 godziny filmów edukacyjnych + przydatne materiały dodatkowe.
MODUŁ 1: Wprowadzenie do ZSO
  • Definicja Zespołu Suchego Oka (ZSO)
    4:02
MODUŁ 2: Czym jest "suche oko"?
  • Czym jest "suche oko"?
    24:14
MODUŁ 3: Etiologia
  • Choroby
    18:28
  • Leki ZSO
    7:06
MODUŁ 4: Patomechanizm ZSO
  • Patomechanizm ZSO
    7:22
MODUŁ 5: Co musisz wiedzieć o DEWS II
  • Najnowsza klasyfikacja suchego oka wg DEWS II
    4:09
MODUŁ 6: Diagnostyka ZSO
  • Diagnostyka ZSO
    26:18
MODUŁ 7: Terapia ZSO
  • Terapia ZSO
    18:01
MODUŁ 8: Przypadki pacjentów
  • Przypadki pacjentów
    25:44
MODUŁ 9: Edukacja pacjenta
  • Edukacja pacjenta
    5:48
MODUŁ 10: Lekarz rodzinny i ZSO
  • Lekarz rodzinny i ZSO – rozmowy ze specjalistami
    15:18

Zobacz DEMO

Poznaj prowadzących kurs

Kurs Suche oko i co dalej powstał w interdyscyplinarnym zespole specjalistów.
Sylwia Kropacz-Sobkowiak
Sylwia Kropacz-Sobkowiak
Optometrysta, kontaktolog

Absolwentka Optometrii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza i programu M.Sc. z Optometrii Klinicznej na Beuth-Hochschule für Technik w Berlinie orz Salus University na Pennsylvania College of Optometry w USA. Brała udział w stażach nt. optometrii klinicznej w USA (Salus University, College of Optometry, PA) oraz w stażu nt. soczewek kontaktowych, słabowidzenia oraz optometrii pediatrycznej w Wielkiej Brytanii (Oxford Radcliff Hospital). Wykładowca i pracownik na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunku Optometria. Ekspert i konsultant firmy Alcon Polska Sp. z o.o.

Prowadzi również prywatną praktykę dopasowania specjalistycznych soczewek kontaktowych (Eye-Point). Posiada wieloletnią praktykę w gabinetach kontaktologicznych w Polsce (m.in. Vision Express, Skorupski Optical). Aktywnie działa w Europejskiej Radzie Optometrii i Optyki (European Council of Optometry and Optics-ECOO). Jest również członkiem Europejskiej Akademii Optometrii i Optyki EAOO oraz Polskiego Towarzystwa Optometrii i Optyki (PTOO).

lek. Marek Skorpuski
lek. Marek Skorupski
Specjalista Okulistyki

Absolwent wydziału lekarskiego Akademii Medycznej w Poznaniu, specjalizował się z okulistyki w Szpitalu Miejskim w Poznaniu. Już w trakcie specjalizacji zainteresował się kontaktologią, która stała się zasadniczm polem jego dalszej zawodowej działalności.

Od ponad 25 lat prowadzi prywatną praktykę kontaktologiczną w Poznaniu. Jest członkiem Brytyjskiego Stowarzyszenia Soczewek Kontaktowych (BCLA) i Polskiego Stowarzyszenia Soczewek Kontaktowych oraz aktualnym prezesem zarządu tej organizacji. Wykładowca kursów i szkoleń z zakresu soczewek kontaktowych. Uczestnik wielu kontaktologicznych konferencji.

lek. Ewa Koźmińska-Badr
lek. Ewa Koźmińska-Badr
Lekarz rodzinny

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Najlepszy lekarz rodzinny w plebiscycie Eskulap 2014 w powiecie wolsztyńskim. Od ponad 10 lat, jako lekarz rodzinny, opiekuje się zarówno dziećmi jak i pacjentami dorosłymi. Uczestnik wielu szkoleń i kursów doskonalących w Polsce i zagranicą.

Rezydent specjalizacji z medycyny rodzinnej pod kierownictwem dr Aleksandry Degórskiej oraz dr hab. n. med. Anny Posadzy - Małaczyńskiej (Katedra i Zakład Medycyny Rodzinnej w Poznaniu). Członek Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej.

Uzyskaj dostęp do kursu

Z kursu korzysta już 52 specjalistów. Zapraszamy do dołączenia!
  • Dostęp do kusu online
    Suche oko i co dalej?
  • 199 zł z VAT
  • Kompleksowy przewodnik w formie video.
  • 10 modułów szkoleniowych
  • Prawie 3 godziny video
  • 13 materiałów do pobrania
  • Grupa dyskusyjna
  • Dożywotni dostęp
  • Kup dostęp

Często zadawane pytania (FAQ)

Zgodnie z naszą ideą rozpowszechniania wysokiej jakości edukacji medycznej, ten kurs jest dostępny nie tylko dla pracowników ochrony zdrowia, ale również pacjentów zainteresowanych poszerzeniem swojej wiedzy i aktywnym udziale w procesie leczenia.
Cena kursu oraz zawartosć pakietu znajduje się pod tym adresem. W cenie otrzymacie Państwo dostęp do wideolekcji przygotowanych przez lekarzy i innych specjalistów. Dodatkowo, będą mogli Państwo skorzystać z materiałów do pobrania w formie PDF oraz otrzymacie Państwo dostęp do forum gdzie możliwe jest zadawanie pytań prowadzącym oraz wymiana doświadczeń z innymi uczestnikami.
Kurs odbywa się w formie internetowej, to znaczy wszystkie materiały są zamieszczone na naszej platformie www.icodalej.pl, po wcześniejszym zakupie dostępu i zalogowaniu.
W przypadku dużego zainteresowania naszym kursem, jak najbardziej zakładamy możliwość zorganizowania zjazdu dla wszystkich uczestników. Uważamy, że byłaby to świetna okazja do lepszego poznania się i wymiany doświadczeń!
Potrzebują Państwo komputer wyposażony w nowoczesną przeglądarkę taką jak Google Chrome, Mozilla Firefox, Safari, Internet Explorer (musi być to wersja 10 lub nowsza). Do oglądania video potrzebny jest dostęp do Internetu, co najmniej 1 Mbs (zalecamy 5 Mbs).
Po dokonaniu zakupu na naszej platformie, otrzymują Państwo dostep do wszystkich materiałóww video i plików do pobrania. Są one dostępne od razu po zakupie i można z nich korzystać dowolną ilość razy, ale nie można dzielić się swoim loginem i hasłem z innymi osobami.
Nie. Kurs jest inicjatywą zespołu składającego się z lekarzy oraz pasjonatóww edukacji medycznej. W opracowaniu materiału nie brała udziału żadna firma produkująca leki lub sprzęt i nikt nie wpływał na treści zamieszczone w kursie. Obiektywność i transparentność są dla nas niezwykle ważne.
Kurs opracowywaliśmy niemal 6 miesięcy. Pochłonął on setki godzin pracy kilkuosobowego zespołu i jesteśmy przekonani o jego wysokiej jakości. W związku z tym nie przewidujemy automatycznego zwrotu pieniędzy. Jednak, jeśli mimo wszystko zakup nie spełni Państwa oczekiwań, to możliwe jest złożenie reklamacji, którą postaramy się szybko rozpatrzyć.
Pracujemy nad taką możliwością w niedalekiej przyszłości.
Dostęp do kursu zakupią Państwo na naszej platformie klikając przycisk "Kup dostęp", a następnie zakładając konto w naszym serwisie, wypełniając dane do faktury i płacąc przelewem lub kartą korzystając z bezpiecznego serwisu transakcyjnego PayU. Następnie automatycznie, od razu uzyskają Państwo dostęp do wszystkich materiałów zamieszczonych w kursie o czym poinformujemy wysyłając email. W przypadku problemów, można skontaktować się z pomocą techniczną naszej platformy pod adresem [email protected].
Pobranie filmów na dysk jest wyłączone, ponieważ umożliwiałoby to dostęp do nich także osobom, które nie zakupiły dostępu do kursu. Ale mogą Państwo swodobnie drukować i dzielić się materiałami dodatkowymi, które przygotowaliśmy w formie PDF.
Tak, zgłosiliśmy bazę danych osobowych do GIODO oraz dbamy o bezpieczeństwo systemu informatycznego służącego do prowadzenia naszej platformy. Ważną informacją jest także to, że nie przekazujemy Państwa danych innym firmom i nikt nie będzie przesyłać Państwu niezamówionej reklamy.
Oczywiście. Zapraszamy do współpracy firmy, uczelnie oraz inne organizacje, które są zainteresowane zakupieniem dostępu do naszego kursu dla większej grupy osób. W tym przypadku, oferujemy atrakcyjne warunki cenowe oraz pełne przeszkolenie z zakresu korzystania z naszej platformy. Prosimy w tym celu o kontakt na adres [email protected].
Tak, fakturę wyślemy na wskazany przez Państwa adres email w ciagu 14 dni od dokonania zakupu.
Suche oko i co dalej?